Krutcupen räknar 1 varv= 1 Poäng    Då blir det alltid rättvist

 Krutcupen Västra Totala Listan  (7 främsta resultaten räknas+ dubbla poäng finalen)

Position Teamnamn Sviestad - 9 April Trollhättan - 23 April Sotenäs - 22 Maj Stenungsund - 11 Juni Lidköping - 18 Juni Sotenäs - 4 September Stenungsund - 1 Oktober Sviestad - 16 Oktober Resultat
FROM SWEDEN 155 192 235 - 302
TEAM TANGRA 142 147 72 152 83
TEAM ÅSBERG - 190 165 184 229
FULL FRÄS RACING 64 291 - 113 -
KGR ARVINGE - 294 - - -
TEAM COOP - 293 - - -
TEAM NOTCHEAPENOUGH - 165 121 140 258
ALPSTEN & CO - 122 158 - -
BILDELSLAGRET - - 274 - 311
#DETHÅLLER - 270 - - 134
TEAM NO1 - - 267 88 310
FARMER LIPZ - - 230 - -
TEAM DÖKÖTT - - 226 - -
PEDERSEN NORGE - - 206 - -
LARSSON - - 155 95 196
DEKKSLITERS 2 - - 151 - -
RAW RACING - - 149 - -
SOTENÄS UNGDOM - - 137 - -
EKO BOOST - - 133 - -
HOVDEN SPEEDSHOP NORGE - - 117 170 206
OLAFS MARINSTEKNIK - - 116 - -
KOMODO RACING - - 98 - -
TEAM GÖRGOTT - 82 14 164 99
TEAM 08 - - 90 - -
DEKKSLITERS 1 - - 88 - -
ROSA PANTERN - - 67 63 30
TEAM EKSTRÖM - - 60 - 228
SVARTA ÄNKAN - - 30 - -
TEAM HOLTERS - - - 164 -
TEAM GUBBJÄVLAR - - - 153 -
TEAM ORUST SCHAKT 2 - - - 129 -
PROMEN AB - - - 65 -
RASMUS OCH BRUDDARNA - - - 61 -
TEAM ORUST SCHAKT - - - 59 -
TEAM HATAR VOLVO - - - 53 -
TEAM STORM MOTORSPORT - - - 21 -
KÄFTEN OLIVER - - - 1 -
TEAM FULLT ÖS - - - 172 99
ROLLE - - - - 13
TEAM 21 - - - - 198
STRÖMHOLMENS - - - - 130

Krutcupen Asfalt Totala Listan (7 främsta resultaten räknas+ dubbla poäng finalen)

Position Team Sviestad - 9 April Tierp - 29 April Sviestad - 8 Maj Tierp - 29 Maj Tierp - 2 Juli MittSverige - 31 Juli Sviestad - 21 Augusti Tierp - 28 Augusti Tierp - 24 September Sviestad - 16 Oktober Resultat
NARDING RACING 159 141 168 145 197 156
TRX 148 141 158 142 197 157
ÖSTERVÅLA 151 140 162 139 172 -
AHLEZON RACING 148 129 97 141 194 159
FÅLLAN RACING 157 80 130 83 183 121
FLYING FOCUS 150 97 155 135 89 145
DEABLO 129 96 139 - 170 149
1823 MOTOR 123 127 - 127 110 -
TEAM FUBAR - 113 - 143 193 158
ONSHORE RACING - 126 148 45 - 15
TEAM HD - - - 120 167 96
MAX RACING TEAM - 112 - - 164 -
SS RACING 111 124 - - - -
R & R - - 166 - - -
EVERT RACING - - 161 - - -
TEAM OTR - - 159 - - -
OLAH-B RACING - 81 - 78 - -
FROM SWEDEN 155 - - - - -
TANGRA 142 - - - - -
SKÄNSTA - 140 - - - -
TEAM MAGNUSSON 123 - - - - -
NOLL KOLL - 115 - - - -
SNABBA BUREN 97 - - - - -
TEAM KRUTCUPEN - 53 - 37 - -
TEAM ROSTIMOSS - - - 76 - -
FULL FRÄS 64 - - - - -
NORTH RACING - - - - 36 -
MELVIN - - 27 - - -
ROLAND RACING - 25 - - - -
GBAR 24 - - - - -
TEAM ALMUNGE - 23 - - - -
HAJ RACING TEAM - - - 17 - -
DORITOS 1,8T - - - - 17 -
SNABBASTE KILLEN - - - - 13 -
TEAM OVANSJÖ RACING - - - - - 137
TEAM OPUS 1 - - - - - 131
TEAM JOHALL RACING - - - - - 131
TEAM HÅLL STUMT - - - - - 127

Krutcupen Västmanland  (Samtliga lopp räknas + dubbla poäng finalen)

Team 21 Maj 14 Augusti 22 Oktober Resultat
SN FORDONSINREDNING 278 278
LÅS & DYNAMIT POJKARNA 258 258
TEAM THE BEAST 234 234
TEAM TKR 227 227
SALAS UNGDOMAR 223 223
OLAH-B RACING 179 179
FRIBERGS MOTORSPORT 170 170
NCC 1 124 124
NCC 2 117 117
NCC 3 116 116
LA FAMILIA 83 83
HERMANSSON MOTORSPORT 83 83